Het WK Dameshandbal in Nederland!
Aan het eind van dit jaar, van 26 november t/m 14 december, vindt het WK Dameshandbal in Nederland plaats. In de speelsteden Rotterdam (Ahoy) en Den Bosch (De Maaspoort) gaan 32 landen van over de hele wereld 2,5 week lang strijden om de WK-titel. Het belooft een waar spektakel te worden, met volle tribunes en leuke side events, zoals een fanzone en handbalclinics en leerzame opleidingen en workshops.
De cursus Handball@School
Als onderdeel van het WK-activatieprogramma wil het NHV een (Engelstalige) jeugdhandbalcursus organiseren; Handball@School. Iedereen die kinderen in beweging wil brengen is uitgenodigd om aan deze cursus deel te nemen, zoals LO-docenten, buurtsportcoaches, ALO/CIOS-studenten, clinicgevers en (handbal)trainers. In principe komen alle deelnemers uit Nederland, maar mogelijk dat ook enkele kandidaten uit andere landen aanhaken.
Tijdens de cursus leren de deelnemers alle achtergronden en basisprincipes van handbal op school. Aan het eind ontvangen ze een set spelmaterialen en een officieel, internationaal erkend diploma (IHF Licence D). De cursus bestaat uit een theoriegedeelte (een paar online workshops op avonden in het najaar) en vervolgens 3 aaneengesloten praktijkdagen op 1 van de 3 locaties: Arnhem/Zwolle, Den Bosch en Rotterdam. Per locatie is er ruimte voor minimaal 35 en maximaal 60 personen. Deelname is helemaal gratis en alle deelnemers krijgen ook een vrijkaart voor het bijwonen van een WK-wedstrijd!
Data
- 28, 29 en 30 november Den Bosch
- 2, 3 en 4 december Zwolle
- 6, 7 en 8 december Rotterdam
- 10 december Afsluitend Kids Event in Rotterdam)