Skip to the main content

Nederlands Handbal Verbond ontvangt NOC*NSF subsidie voor topsport- en opleidingsprogramma

Gepubliceerd op december 3, 2024

Arnhem, 28 november – Het NOC*NSF heeft een belangrijke subsidie toegekend aan het Nederlands Handbal Verbond ten gunste van het topsport- en opleidingsprogramma voor zowel de handbalheren als -dames. Nog niet eerder ontving het Nederlands Handbal Verbond een dergelijke subsidie voor het topsportprogramma voor de handbalmannen. De toekenning van deze subsidie voor de mannen is een belangrijke erkenning, waarmee wordt aangetoond dat de goede weg is ingezet.


Jeroen Bijl, interim technisch directeur bij het NHV: “De credits voor deze toekenning liggen vooral bij de heren van het team. Hun harde werk, bijzondere prestaties en potentie worden hiermee beloond. De toekenning van deze subsidie is een mooie blijk van waardering voor hun inzet, en die van de staf, in de afgelopen jaren.” Met de toekenning van de subsidie kan het NHV de komende vier jaar meer investeren in het topsportprogramma en de ontwikkeling van talent in het bijzonder. Bijl: “De subsidie van het NOC* NSF zal worden ingezet om het Heren Development Programma voort te zetten en daar waar nodig de staf uit te breiden, denk daarbij aan een fysieke trainer en een voedingsdeskundige.”

Het NOC*NSF heeft samen met de verschillende sportbonden de ambitie om tot de tien meest succesvolle topsportlanden ter wereld te behoren. Met de subsidie willen ze sportbonden ondersteunen in kwalitatief hoogwaardige programma’s om bij te dragen aan reële kansen op mondiaal niveau betekenisvolle prestaties te leveren. Het NOC*NSF ziet dat hierin een belangrijke rol is weggelegd voor het topsportprogramma 2028 en het opleidingsprogramma handbal.

Om in aanmerking te komen voor de subsidie, heeft het NHV een investeringsplan opgesteld. Dit plan is door het expertpanel topsport van het NOC*NSF zowel inhoudelijk als financieel getoetst. Het advies van het expertpanel aan de directie van het NOC*NSF heeft eraan bijgedragen dat de directie de toekenning van de subsidie heeft vastgesteld.

Gerelateerd nieuws

Meld je aan voor de bijeenkomst instroom HandbalAcademie Gepubliceerd op januari 14, 2025

Meld je aan voor de bijeenkomst instroom HandbalAcademie


Gepubliceerd op december 23, 2024

Lid van verdienste Jaap van der Pijll overleden


Gepubliceerd op december 9, 2024

Bondsbureau gesloten tijdens de feestdagen