Slecht weer procedure
Waarschuwingen voor extreem weer (code oranje/rood) afgegeven door het KNMI en/of een eventueel weeralarm afgegeven door de Rijksdienst voor het wegverkeer (RDW) worden vaak op provincieniveau afgegeven. Deze worden gepubliceerd in de vorm van een met kleur ingetekende kaart op www.knmi.nl. Code geel is GEEN reden om niet af te reizen. Dit is slechts een waarschuwing. Bij deze waarschuwing wordt verzocht het rijgedrag aan te passen en rekening te houden met een langere reistijd.
Bij extreme weersomstandigheden (code oranje/rood) beoordelen de verenigingen zelf of zij het verantwoord achten af te reizen naar een uitwedstrijd.
Het reizen van en naar wedstrijden is en blijft te allen tijde de verantwoordelijkheid van de vereniging en is op eigen risico. Het NHV adviseert verenigingen een weloverwogen besluit te nemen en er rekening mee te houden dat wedstrijden in de wedstrijdsport binnen 4 weken opnieuw gespeeld moeten worden.
Afhankelijk van het moment in de competitie kan deze termijn ingekort worden c.q. besloten worden dat deze wedstrijd niet meer wordt gespeeld.
