Nieuwe opzet, breder beeld: terugblik op scoutingsdagen Toplijn Centraal
Op donderdag 27 maart en donderdag 3 april vonden de scoutingdagen voor de Toplijn Centraal plaats op Papendal. In twee dagen tijd kwamen ongeveer 60 talentvolle handbalsters naar Arnhem om te trainen en een wedstrijd te spelen, onder begeleiding en toeziend oog van jeugdbondscoaches, RTM’ers en talentcoaches. Met als doel: uitgenodigd worden voor de trainingen van Toplijn Centraal voor het seizoen 2025/2026.

Robert Nijdam, Hoofd Talentontwikkeling, kijkt zeer positief terug op deze scoutingsdagen, die een vernieuwde opzet kennen. “Voorheen werd dit op één dag georganiseerd. Nu hebben we het verspreid over twee dagen wat meer rust gaf, zowel voor de scouts als de meiden zelf. Voor de handbalsters was het fijn om in kleinere groepen te kunnen werken, hoewel het conditioneel zwaarder was met minder rustmomenten. Maar ook dat zijn dingen die wij willen zien: hoe is de inzet, beleving, hoe vier je successen en ga je om met teleurstellingen. We hebben een breed beeld gekregen en naar facetten gekeken die verder gaan dan technisch en tactisch handbal. Want ook die mentale aspecten worden steeds belangrijker, hoe gedraagt iemand zich, nemen ze initiatief en coachen ze elkaar? Met deze nieuwe opzet van de scoutingsdagen geven we de ruimte om dit te laten zien.”
Naast een training werden ook wedstrijden gespeeld. Het vervolg is nu dat zowel RTM’ers als de talentcoaches en de jeugdbondscoaches de namen van de handbalsters die zijn opgevallen opgeven, waarna deze naast elkaar worden gelegd. Ongeveer 25 meiden worden uitgenodigd om vanaf september zes keer centraal te trainen op Papendal. In mei 2026 volgt dan de tweede scoutingsdag, voor de jeugdselectie Dames U17.
Wil je meer informatie over talentontwikkeling? Ga dan naar www.handbal.nl/talentontwikkeling of mail naar talentontwikkeling@handbal.nl.